Terapia pedagogiczna – reedukacja w ASAN Centrum

Terapia pedagogiczna, reedukacja.
Terapia pedagogiczna, inaczej zwana reedukacją, to zajęcia indywidualne z pedagogiem, których celem jest wspomaganie rozwoju i korygowanie zaburzeń dziecka.
 
Zdarza się, że z różnych powodów dziecko nie radzi sobie z wymaganiami szkolnymi. Dodatkowy czas, jaki poświęcają rodzice i nauczyciele oraz pomoc w odrabianiu prac domowych nie przynoszą poprawy. Rośnie frustracja dziecka i obniża się jego samoocena. Nie ma motywacji do tego, żeby bardziej się starać, skoro nie widzi efektów swojej pracy. To z kolei prowadzi do zaburzeń koncentracji uwagi i tak koło się zamyka…
Terapia pedagogiczna zaczyna się od konsultacji z dzieckiem i rodzicem. Są to najczęściej dwa spotkania po 60 minut. Na podstawie wywiadu, obserwacji oraz analizy prac szkolnych terapeuta dokonuje oceny aktualnych możliwości dziecka. Następnie tworzy zindywidualizowany program wspomagania rozwoju, którego głównym celem jest pokonanie trudności szkolnych, poprzez wyrównywanie braków w wiadomościach i umiejętnościach szkolnych oraz wszechstronne usprawnianie zaburzonych funkcji dziecka.
Zapraszamy na rozwijające i wpierające edukację Państwa dzieci prowadzone przez wykwalifikowaną pedagog p. Magdalenę Pajdosz, której profesjonalizm łączy się z ogromnym zamiłowaniem do nauczania dzieci.
Aktualnie dostępne terminy diagnozy pedagogicznej oraz terapii pedagogicznej (prosimy o wcześniejsze umawianie, terminy mogą ulec zmianie):
Wtorek: 13.00, 15.00, 17.00, 18.00, 19.00
Czwartek: 13.30,
 Zapisy:
ASAN Centrum Wspomagania Rozwoju
ul. Hawajska 3 (1 min od stacji metro Imielin)
609-777-514
asan@asan-centrum.pl
www.asan-centrum.pl
  • Zapisz się do naszego newslettera